ŠD Bogojina - NK Slatina 5:2

Člani
ŠNK Radgona - NK Slatina 2:1

Pokalni sosedski derbi Radgoni

V nedeljo, 12. 8. so nači člani odigrali svojo prvo uradno tekmo v sezoni 2018/19. V prvem krogu pokala MNZ MS so se srečali na sosedskem derbiju z ŠNK Radgono. Četa trenerja Marka Fajdige je zapustila igrišče sklonjenih glav saj so slavili Radgončani z 2:1. Za Slatino je zadel Adam Štelcl.

Read more...

1. turnir za Slatinski pokal

V soboto, 28.7.2018, je na ŠRC Slatina potekal 1. turnir za Slatinski pokal. Na turnirju so nastopile 3 ekipe (NK Ljutomer, NK Veržej in NK Radenska Slatina), ki so odigrale med sabo tekme po sistemu vsaka s vsako, 2 x 30 minut. Na koncu je slavila ekipa Ljutomerja pred Slatino in Veržejem.

Člani prekinili črni niz

V soboto 12. 5. je bila v Radencih na sporedu tekma 24. kroga med NK Radenska Slatino in NK Turniščem. Tekma potekala večinoma časa med obema kazenskima prostoroma. V prvem polčasu so si gostje pripravili eno zrelo priložnost, vendar je domači vratar Uroš Hozjan z dobrim posredovanjem preprečil zadetek. V 51. minuti so gostje po napaki ožje obrambe uspeli povesti. Slatinarji so po zadetku začeli z napadalnejšo igro in v 78. minuti je po nesporazumu v obrambi gostov izzid poravnal Dušan Vujisić. V izihljajih tekme je imel David Šajnović priložnost zmago na nogi. Z lepim lobom je že premagal gostujočega vratarja, vendar je slavje preprečila prečka. Tekma se je končala z rezultatom 1:1

Brez moči proti Beltincem

V nedeljo, 22. 4. 2018 so Slatinarji gostovali v Beltincih pri trenutno drugo uvrščeni ekipi 3. SNL vzhod, ki ima visoke ambicije za napredovanje v 2. SNL. Domačini so dominirali skozi celotno tekmo, svojo premoč pa so kronali po dobrih dvajstetih minutah iz najstrožje kazni. Le štiri minuta kasnej so vodili že za 2:0. Pred iztekom prvega polčasa jim je uspelo zadeti še tretjič in na odmor so šli s prednostjo treh zadetkov. Tudi v nadaljevanju so prevladovali na igrišču in do konca srečanja so uspeli zadeti še dva krat. Slatinarji kljub porazu ostajajo na dvanajstem mestu prvenstvene lestvice.