NK Slatina - ŠNK Radgona 1:4

Člani
NK Slatina - NK Dobrovnik 2:4

Slatina še tretjič v tej sezoni ugnala Bogojino

V soboto, 20. 4. 2019, je na ŠRC Slatina gostovala ekipa ŠD Bogojine. V prvem polčasu je igra potekala večinoma med obema kazenskima prostoroma brez kakšnih vidnejših priložnosti na obeh straneh. V izdihljajih prvega polčasa (44. minuta) je Blaž Govedič uspel Slatino povesti v vodstvo, ko je iz prostega strela z roba kazenskega prostora nevarno ustrelil proti vratom Bogojine, nasprotni igralec pa je spremenil let žoge tako, da je ta končala v mreži. V 52. minuti je Žiga Zver povišal vodstvo Slatine, ko je uspešno meril v daljši vratarjev kot z 20 metrov. Slatinarji so zatem imeli še kar nekaj lepih priložnosti, da bi povišali vodstvo, vendar je vratar z uspešnimi obrambami preprečeval povišanje vodstva. V 87. minuti so gostje uspeli znižati na 2:1 in za tem še par krat nevarno zapretili vendar pa do spremembe rezultata do konca tekme več ni prišlo.

Read more...

Remi proti Bistrici

V nedeljo, 14. 4. 2019, so Slatinarji gostovali na Srednji Bistrici pri NK Bistrici. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:0, kljub temu, da so si naši priigrali kar nekaj lepih priložnosti vendar je na koncu vedno zmanjkalo zbranosti pri zaključku. V 57. minuti drugega polčasa se je vztrajnost Slatinarjev končno obrestovala in Danijel Frčko je popeljalslatino v vodstvo z 1:0. Slatina bi lahko povedla z 2:0 iz enajstmetrovke, vendar pa je domači vratar uspešno posredoval in preprečil vodstvo. V 73. minuti s odomači po ivajanju kota uspeli izzid poravnati na 1:1. Do konca tekme so Slatinarji silovito napadali, vendar pa jim ni uspelo zadeti za zmago.

Delitev točk proti Križevcem

V nedeljo, 9. 4. 2019, je bil v Radencih na ŠRC Slatina odigran 13. krog Pomurske nogometne lige. Nasproti sta si stala domačin, NK Slatina, in ŠD NK Križevci. Kljub napadalni igri Slatinarjev pa zaradi obrambne igre gostov, domačim ni uspelo zatresti mreže. Danijel Frčko je sicer v drugem polčasu zadel, vendar pa je sodnik zaradi domnevnega prekrška zadetek razveljavil.

Fišer in Frčko zadela za zmago proti Bogojini

V soboto, 31. 3. 2019, so Slatinarji gostovali v Bogojini. Tekma je v prvem polčasu potekala večinoma med obema kazenskima prostoroma, saj si nobena ekipa ni uspela pripraviti kakšne izrazitejše priložnosti. V drugem polčasu so Slatinarji s potrpežljivo igro začeli prihajati do priložnosti in v 74. minuti se je po predložku Ajleca in podaljšanju žoge Zvera sam na drugi vratnici znašel Fišer, ki je brez težav preusmeril žogo v gol. Le 6 minut kasnej se je po lepi akciji znašel sam pred vratarjem Frčko in zadel za 2:0.

Začetek priprav za člane

V soboto, 2.2.2019, so naši člani začeli s pripravami na spomladanski del sezone 2018/2019. V priprave je vključenih 27 igralcev, od tega 21 članov in 6 mladincev.

Ajlec in Frčko za zmago proti vodilnim

V soboto, 20. 10. 2018, je bil v Radencih odigran derbi med prvo in drugouvrščeno ekipo. Slatinarji so derbi začeli zelo nezbrano, saj bi igralci Čarde že v uvodnih minutah lahko povedli. Vendar pa je bil domači vratar Uroš Hozjan dovolj zbran, da je preprečil uvodne nalete gostov. Slatinarji so hitro prebrodili krizne minute in v 35. minuti po prodoru Frčka in prekrškom nad njim v kazenskem prostoru, je enajstmetrovko zanesljivo izvedel Nejc Ajlec. V drugem polčasu je v 60. minuti na 2:0 z glavo povišal Danijel Frčko. V 68. minuti je zaradi rdečega kartona moral igrišče zapustiti Alen Lebar, zato so bili naši primorani strniti vrste v obrambi in igrati le še na protinapade.

Ajlec zadel za zmago v Rakičanu

V nedeljo, 14. 10. 2018, so slatinski člani že dopoldan gostovali v Rakičanu. Tekma med drugo in tretje uvrščeno ekipo je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma, saj si niti ena ekipa ni uspela pripraviti kakšne izrazitejše priložnosti. V sredini drugega polčasa so Slatinarji uspeli zadeti prek Žana Kavaša, vendar pa je sodnik dosodil nedovoljeni položaj. V 79. minuti pa je našim le uspelo doseči zmagoviti zadetek. Po natančnem predložku se je najbolje znašel Nejc Ajlec in z glavo premagal domačega vratarja.